sobota, 25 stycznia 2014

Nowe wydawnictwo Ringo Ame

Na Internecie można odnaleźć stronę, reklamującą nowe wydawnictwo mangowe o nazwie Ringo Ame. Z ich strony na razie nic bardzo konkretnego nie wynika, jednak oczywiście będę się uważnie temu projektowi przyglądać. Jedynie:
"Z dumą i radością informujemy, że posiadamy licencję na nasz pierwszy tytuł! Więcej informacji podamy na dniach, a już teraz możemy powiedzieć, że prace idą pełna parą. Tak więc tomik trafi w wasze łapki najpewniej już w lutym 2014"
AKTUALIZACJA:
"W skrócie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Rodzaje publikacji:
W tym moemencie jesteśmy nakierowani na publikacje mang. Nie wykluczamy jednak możliwość publikacji także książek, light novel i manhw.

Gatunki:
Nie planujemy specjalizować się w konkretnym gatunku mangowym. Wychodzimy z założenia, że to nie gatunek świadczy o jakości i wartości danego tytułu. Tak więc jestesmy otwarci na większość gatunków obecnych na rynku międzynarodowym.

Czym się kierujemy:
Jako nowe wydawnictwo nie mamy jeszcze możliwości w dowolnym wyborze tytułów. Niemniej jednak staramy się wybierać tytuły interesujące, wciągające, o ładnej kresce… Jest więcej niż kilka tutułów które chcemy wydać i zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Czekamy na wasze propozycje!

Wymiary tomików:
12,8 × 18,2 cm będą miały nasze najbliższe wydania, a więc będą trochę większe niż B6.

Obowluta czy jej brak?
Jeżeli chodzi o mangi, jestesmy zdecydowanymi zwolennikami wydań jak najbardziej zbliżonych do oryginału. Nasze wydania będą więc miały obwoluty, o ile bedzie je też posiadał oryginał w Japonii.

Cena:
Cena za nasze wydania w formacie 12,8 x 18,2 cm nie będzie przekraczała 20 zł.

ISBN:
Nasze tytuły będą miały nadany numer ISBN.

Gdzie kupić?
Nasze tomiki będą dostępne w sklepie Agnamicus oraz na allegro. Jeżeli chodzi o inne sklepy, w tym momencie trudno nam udzielić informacji."

14 komentarzy:

 1. Pewnie żart. Patrząc na ich stronę, nie widzę żadnych konkretów, tylko jakieś arty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak coś wydadzą to będę oceniał. Póki co nie mam zdania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja coś czuję, że będą wydawać jakieś polskie tytuły, rysowane "mangową" kreską.

  Strona rzeczywiście mało profesjonalna, zarówno pod względem wyglądu, jak i treści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieje, ze pierwszy tytul pozwoli im zarobic na grafika... logo i strona jednak przydalyby sie przyzwoite, zwlaszcza, ze ringoame to wdzieczny temat na grafike ^^''

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś słabiutko to wygląda, ale zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ich logo pochodzi z pewnej aplikacji: https://itunes.apple.com/us/app/candy-apple-+/id591598131?mt=8 Ciekawe, czy mają zgodę na wykorzystywanie tej grafiki... Link do pełnej wersji: http://a2.mzstatic.com/us/r30/Purple/v4/c4/7d/87/c47d87ef-d93d-5712-a524-e84a52a0dc36/mzl.wiihpzya.png

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaryzykuję stwierdzenie, że nie :P Jeśli oczywiście jest to oryginalna grafika tej aplikacji, a nie że wzięta z jakichś darmowych.

   Usuń
  2. Zapytałem ich o to na ich stronie i usunęli mój komentarz. To chyba jednoznacznie świadczy o tym, że nie.

   Usuń
 7. Serio? Jeszcze nie zaczęli, a już usuwają komentarze? Super.
  Zastanawia mnie to, że się wszyscy tak rzucili nagle na tworzenie wydawnictw mangowych. Patrząc po tym, jak wygląda strona internetowa wydawnictwa, to jakoś mnie to nie przekonuje, że RingoAme zagrzeje miejsce na polskim rynku. No ale pożyjemy, zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja w pierwszej chwili myślałam, ze to jakiś żart. Ostatnio rośnie tam tych wydawnictw jak grzybów po deszczu. Jak to mówią, poczekamy, zobaczymy, nie ma co oceniać skoro jeszcze nic nie wydali.

  OdpowiedzUsuń
 9. W pierwszej chwili uznałam to za żart. I nadal mam wątpliwości co do prawdziwości tego "wydawnictwa"... Wszystko to takie mało profesjonalne. Mogliby wziąć przykład z Taigi i "na dzień dobry" podać jakieś konkretne tytuły, a nie że "coś tam" wydadzą:/. Zero konkretów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Coraz bardziej obawiam się, że to naprawdę jest wydawnictwo, a nie słaby żart...

  OdpowiedzUsuń
 11. Odpowiedzieli jednak na to pytanie dotyczące loga. No cóż, ogólnie to coś ostatnio te wydawnictwa mają problemy z tym xD Osobiście uważam, że powinni sami zaprojektować autorskie logo, a nie bazować na gotowcu. Np. logo JPFu to rysunek córki założyciela, jeśli dobrze pamiętam.

  Ja czekam aż podadzą jakieś swoje dane adresowe, bo taką stronę to sobie mogę sama założyć. Zobaczymy.

  I rzeczywiście Taiga miała znacznie lepszy start.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na Allegro mangi takie.
  Wow. Wow.

  OdpowiedzUsuń