piątek, 31 stycznia 2014

Nowy oficjalny tytuł Ludwika

Wydawnictwo JPF poinformowało dzisiaj, że ich nowość od Kaori Yuki będzie miało tytuł "Rewolucja według Ludwika" (wcześniej: Ludwig Rewolucjonista). Data premiery: 14 kwietnia 2014 roku.Zmieniona obwoluta:
(kliknij, aby powiększyć)

10 komentarzy:

 1. Bardziej podobał mi się poprzedni, ale trudno.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wolałabym aby zamiast Ludwika był Ludwig jakoś lepiej to pasuje. I nie bardzo podoba mi się ta obdrapana tekstura. Tytuł kupię, żeby wesprzeć inicjatywę z josei.

  OdpowiedzUsuń
 3. No i koniec shipowania z Uteną, ech. Ale kupiłabym nawet jako Świat Według Ludwiczka, bo to po prostu dobre mango jest :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że Ludwig zamienił się w Ludwika, a co do reszty tytułu to nie mam zdania. xD

  OdpowiedzUsuń
 5. Wolałam 'Ludwig Wywrotowiec" XD Serio.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tamten tytuł bardziej mi się podobał. Albo mogli dać Rewolucja Ludwika albo Ludwik: Rewolucja :). Ten jest trochę przydługi. Już się nie mogę doczekać, bo to jedna z moich ulubionych mang.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie to w sumie mało obchodzi tytuł, ważne by treść była w porządku :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dużo w tym przyzwyczajenia do poprzedniej wersji tytułu ale ten jakoś... no nie do końca mi "leży":/. Pewnie się do niego przyzwyczaję ale póki co jestem niezadowolona.

  A obwoluta nadal świetna. Bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 9. Też przyzwyczaiłam się już do wcześniejszej wersji tytułu i obecny brzmi dziwnie :P Chociaż zmiana Ludwig - Ludwik według mnie jest dobrym krokiem.

  A z innych propozycji to najbardziej mi się podoba - Ludwik: Rewolucja

  OdpowiedzUsuń
 10. Akurat jak dla mnie zmiana tytułu korzystna i z tego co pisał tłumacz, rozumiem jego argumentację, ale mierzi mnie zmiana z Ludwig -> Ludwik. Moje pierwsze skojarzenie z drugą wersją - płyn do mycia naczyń i kropka. Bardzo mało książęce T,T. Ludwig brzmi mi zdecydowanie dostojniej ale to kwestia gustu.

  OdpowiedzUsuń