UWAGA!! ANKIETA!!

Zapraszam do udziału w głosowaniu na:

Mangowe, manhwowe, manhuowe i LN-kowe nowości 2017 roku!

O nowościach z 2017 roku poczytasz tutaj.
Głosowanie trwa do 20 stycznia 2018 r.

piątek, 31 stycznia 2014

Nowy oficjalny tytuł Ludwika

Wydawnictwo JPF poinformowało dzisiaj, że ich nowość od Kaori Yuki będzie miało tytuł "Rewolucja według Ludwika" (wcześniej: Ludwig Rewolucjonista). Data premiery: 14 kwietnia 2014 roku.Zmieniona obwoluta:
(kliknij, aby powiększyć)

10 komentarzy:

 1. Bardziej podobał mi się poprzedni, ale trudno.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wolałabym aby zamiast Ludwika był Ludwig jakoś lepiej to pasuje. I nie bardzo podoba mi się ta obdrapana tekstura. Tytuł kupię, żeby wesprzeć inicjatywę z josei.

  OdpowiedzUsuń
 3. No i koniec shipowania z Uteną, ech. Ale kupiłabym nawet jako Świat Według Ludwiczka, bo to po prostu dobre mango jest :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że Ludwig zamienił się w Ludwika, a co do reszty tytułu to nie mam zdania. xD

  OdpowiedzUsuń
 5. Wolałam 'Ludwig Wywrotowiec" XD Serio.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tamten tytuł bardziej mi się podobał. Albo mogli dać Rewolucja Ludwika albo Ludwik: Rewolucja :). Ten jest trochę przydługi. Już się nie mogę doczekać, bo to jedna z moich ulubionych mang.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie to w sumie mało obchodzi tytuł, ważne by treść była w porządku :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dużo w tym przyzwyczajenia do poprzedniej wersji tytułu ale ten jakoś... no nie do końca mi "leży":/. Pewnie się do niego przyzwyczaję ale póki co jestem niezadowolona.

  A obwoluta nadal świetna. Bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 9. Też przyzwyczaiłam się już do wcześniejszej wersji tytułu i obecny brzmi dziwnie :P Chociaż zmiana Ludwig - Ludwik według mnie jest dobrym krokiem.

  A z innych propozycji to najbardziej mi się podoba - Ludwik: Rewolucja

  OdpowiedzUsuń
 10. Akurat jak dla mnie zmiana tytułu korzystna i z tego co pisał tłumacz, rozumiem jego argumentację, ale mierzi mnie zmiana z Ludwig -> Ludwik. Moje pierwsze skojarzenie z drugą wersją - płyn do mycia naczyń i kropka. Bardzo mało książęce T,T. Ludwig brzmi mi zdecydowanie dostojniej ale to kwestia gustu.

  OdpowiedzUsuń