środa, 11 czerwca 2014

[29.05-10.06.2014]Zapowiedzi nowych tytułów

Rozpoczynamy cykl nadrabiana zaległości z okresu gdy byłam nieobecna. Na pierwszy ogień idą zapowiedzi nowych tytułów. Nowością Waneko okazało się 12-tomowe Mirai Nikki.

Mirai Nikki
Autor: Sakae Esuno
Gatunek: shounen, akcja, przemoc. dramat, moce nadprzyrodzone
Liczba tomów: 12
Premiera: listopad 2014
Cena: 19,99 zł
Dodatkowe informacje: Format 123 x 176 mm, obwoluta, kolorowe strony. Tytuł mangi będzie tłumaczony na język polski, wstępna propozycja to "Pamiętnik Przyszłości".
Opis wydawnictwa: Fabuła mangi kręci się wokół Yukiteru Amano, chłopaka niemającego żadnych przyjaciół i spędzającego swoje dni na robieniu dwóch rzeczy: pisaniu swojego pamiętnika na telefonie komórkowym oraz rozmowach ze swoim wymyślonym przyjacielem zwanym Deus Ex Machina, który w jego myślach jest bogiem Czasu i Przestrzeni. Lecz co jeżeli pewnego dnia okaże się, że Deus Ex Machina wcale nie jest wytworem jego wyobraźni, komórka w której prowadził swój dziennik zaczyna przepowiadać przyszłość a sam Yukiteru zostanie wciągnięty do morderczej gry, w której on i dwanaście innych osób będzie musiało walczyć na śmierć i życie?!


Manga ukazywała się w latach 2006-2011 w czasopiśmie Shounen A (wyd. Kadokawa Shoten). Na jej podstawie nakręcono 26-odcinkowe anime.Bazując na obecnej dużej popularności, wydawnictwo VIZ Media zdecydowało się na wypuszczenie mangi All You Need is Kill. Ponadto przez krótki okres na amazonie wisiały prenumeraty do pierwszych tomów JoJo's Bizarre Adventures: Phantom Blood oraz Requiem for the Rose King. Niestety one zniknęły z tego serwisu, więc nie możemy być pewni czy te dwa tytuły wyjdą.

All You Need is Kill
Autor: Ryosuke Takeuchi, Hiroshi Sakurazaka, Yoshitoshi Abe, Takeshi Obata
Gatunek: seinen, sci-fi, mecha, akcja, dramat
Liczba tomów: 2
Premiera: 4 listopad 2014
Cena: $14.99
Dodatkowe informacje: Wydanie 2-in-1.
Opis wydawnictwa: When the alien Mimics invade, Keiji Kiriya is just one of many recruits shoved into a suit of battle armor called a Jacket and sent out to kill. Keiji dies on the battlefield, only to be reborn each morning to fight and die again and again. On his fifth iteration, he gets a message from a mysterious ally—the female soldier known as the Full Metal Bitch. Is she the key to Keiji's escape or his final death?


Manga z 2014 roku, powstała na podstawie light noveli. Wydawana w czasopiśmie Weekly Young Jump (wyd. Shueisha).Na amazonie pojawił się również preorder mangi Dance in the Vampire Bund II: Scarlet Order, jest to kolejna odsłona popularnego, wampirzego cyklu.Dance in the Vampire Bund II: Scarlet Order
Autor: Nozomu Tamaki
Gatunek: seinen, ecchi, supernatural, akcja, dramat
Liczba tomów: 1+
Premiera: 16 grudnia 2014
Cena: $12.99
Dodatkowe informacje: Brak.
Opis wydawnictwa: Brak.


Manga wychodzi od 2013 roku w czasopiśmie Comic Flapper (wyd. Media Factory).

3 komentarze:

 1. Hahaha, widzę że nadrabiasz zaległości :)
  Ah, AYNIK w miarę zrozumiałym języku. Żywię cichą nadzieję, że i u nas to wyjdzie (skoro film i powieść już są).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A owszem :) Na szczęście nie było tego aż tak dużo :) Ale cały czas mam wrażenie, że o czymś zapominam.

   Usuń
 2. Mam takie przeczucie, że znowu będzie coś ludziom nie pasować w ,,Pamiętniku Przyszłości" – panie, co to jest za nazwa, taka długa, taka polska, jakieś dwuznaki tam jeszcze są, kto to będzie czytał" ;__;

  OdpowiedzUsuń