wtorek, 17 czerwca 2014

JPF w sierpniu ogłosi nowy tytuł seinen

Przedstawiciel JPF na forum Waneko:
"Podjęliśmy już decyzję w sprawie kolejnej serii seinen. Tytuł zostanie oficjalnie zapowiedziany podczas konwentu niucon - 8 sierpnia we Wrocławiu. Podpowiedź: będzie to tytuł z ostatniej ankiety :)"

11 komentarzy:

 1. Tytuły które tam się pojawiły to: Berserk, Blame, Claymore, Gantz, Mushishi, Skyhigh

  OdpowiedzUsuń
 2. Spełniają się moje obawy. Z tej ankiety jestem minimalnie zainteresowana jedynie Mushishi i Berserkiem, całe reszta jest baaardzo słaba i nie rozumiem, dlaczego JPF nad nimi myśli. Może dlatego, że mają fatalny gust mangowy, kupuję od nich jedynie One Piece, Another i Służącą, z czego dwie ostatnie pozycje dla dwóch pozostałych domowników, bo ja osobiście ich kupowanie bym rzuciła. Wszystkie seineny z tej ankiety są dosyć długie, wydawanie na co najmniej dwa lata, nie ma więc szans, by został wydany jakikolwiek seinen z moich ulubionych przez najbliższe kilka lat. Na żadne inne polskie wydawnictwo także nie mam co liczyć.
  Jestem wkurzona :C

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmieniam zeznania. To ja, nie JPF, mam fatalny gust.
   To tak żeby nikt nie poczuł się urażony, bo w sumie każdy lubi coś innego :D

   Usuń
  2. Zgadzam się, że masz fatalny gust, bo tylko mój jest najlepszy ;)
   Ale spójrz na to od tej strony: wszystkie te tytuły miały ekranizacje (skyhigh aktorską), są mniej lub bardziej znane w fandomie, więc jest szansa, że się sprzedadzą. Przecież tylko o to chodzi.

   Usuń
  3. O, nie wiedziałam o tych ekranizacjach.
   Ja poznałam większość z tych tytułów przy okazji tej ankiety, więc dla mnie są nieznane :D Doskonale wiem, że chodzi o sprzedaż i pochwalam wydawanie popularnych tytułów, nawet jeśli ich nie lubię. Jestem w fandomie dopiero od dwóch lat (czytam mangi od czterech), więc nie znam się na tym co było popularne X lat temu.
   Mi pozostaje jedynie narzekanie i opcjonalnie sprowadzanie po angielsku. :D

   Usuń
  4. Świeże mięsko :3
   No więc tak: filmy Berserkowe nawet teraz jakieś wychodzą znowu, więc jest dość świeżo głośno; Blame miało tylko jakieś ONA, ale teraz emitują Knights of Sidonia na podstawie mangu tego samego autora, więc jeśli ktoś się zainteresował, to słyszał; Claymore miało animu, trochę dawno w sumie, bo w 2007 aż; Gantz był bardzo znany za czasów emisji, bo gore i cycki :D no i niedawno jakoś się kończył podobno totalnym mindfuckiem, więc znów było o nim głośno, przynajmniej na moim wallu na fejsie (a nie mam dużo łibusów w znajomych nawet); Mushishi miało dopiero co drugi sezon, jakoś w piątek się skończył; wreszcie Skyhigh może być znany fankom dram, na tym się nie wyznaję, więc nie wiem xD
   Więc, no, JPF i tak wybiera w miarę bezpieczne tytuły IMO :)

   Usuń
  5. Dzięki za info :D Zastanawiałam się skąd zainteresowanie JPF akurat tymi tytułami, to teraz przynajmniej już wiem.

   Usuń
 3. Po prostu masz inny gust niż JPF i tyle ;) Nie można oceniać kto ma lepszy, bo to nigdy nie będzie obiektywne :)

  Skyhigh jest najkrótsze z tej listy. Osobiście na nic nie czekam z tej listy. A od JPFu też niewiele co kupuję...

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie tam z tej ich ankiety nic nie pociągnęło na tyle, by inwestować w kolejną długaśną serię. W sumie to i lepiej, bo jak zobaczyłam ile pieniędzy idzie na mango, to aż mi się smutno zrobiło ;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Berserk, i tak naprawdę już nic więcej do szczęścia (mangowego) nie będzie mi potrzebne. Ewentualnie mogę się zadowolić Mushishi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jedyną mangą, której wydanie by mnie ucieszyło jest właśnie Berserk i nic więcej.... Heh, zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń