niedziela, 28 lutego 2016

Nowości Waneko

Waneko zapowiedziało wydanie nowych jednotomówek: Hotarubi no Mori e, Shiranui Kitanroku, Forest of Lore oraz Half & Half.

Hotarubi no Mori e
Autor: Yuki Midorikawa
Gatunek: shoujo, dramat, supernatural, szkolne życie, romans
Liczba tomów: 1
Premiera: 27 sierpnia 2016
Cena: 19,99 zł
Dodatkowe informacje: Powiększony format, obwoluta. Seria "Jednotomówki Waneko". Tytuł zostanie przetłumaczony na język polski.
Opis wydawnictwa: W tym zbiorze czterech historii (w tym tej tytułowej, na podstawie której powstało sławne anime) każdy fan nastrojowych i magicznych opowieści znajdzie coś dla siebie. Z nieużywanego budynku szkoły dochodzą dźwięki gitary, tajemniczy chłopak w masce mieszkający w lesie, dwójka przyjaciół z dzieciństwa oraz list od dawno niewidzianego brata… Która z tych historii najbardziej złapie Was za serce? Jedna z najbardziej wyczekiwanych i najpopularniejszych jednotomówek już niedługo w Polce!

hatu.jpg

Manga z 2002 roku, wyszła nakładem wydawnictwa Hakusensha. Waneko zlicencjonowało drugie wydanie tego tytułu z 2011 roku.Shiranui Kitanroku
Autor: Kaoru Inai
Gatunek: shoujo, horror, tajemnica, tragedia, supernatural
Liczba tomów: 1
Premiera: 27 października 2016
Cena: 19,99 zł
Dodatkowe informacje: Powiększony format, obwoluta. Seria "Jednotomówki Waneko"Tytuł zostanie przetłumaczony na język polski.
Opis wydawnictwa: Świat pełen jest strasznych i niepokojących historii, opowiadanych przy ognisku bądź przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Pewien tajemniczy mężczyzna podróżuje z miejsca do miejsca w poszukiwaniu takich właśnie historii aby je spisać i sprawić, aby nie zostały zapomniane. Ale czy historie które wyszukuje są naprawdę tylko strasznymi opowieściami? Co jeżeli jest w nich ziarno prawdy? Po lekturze tej mangi dwa razy zastanowicie się, zanim śmiechem lub wzruszeniem ramion zbyjecie jakąś straszną historię lub mroczną plotkę przekazywaną wśród okolicznych mieszkańców.

kita.png

Manga z 2012 roku wychodziła w Hana to Yume Online (wyd. Hakusensha).Forest of Lore
Autor: Ichiha
Gatunek: shoujo, horror, tajemnica, tragedia, supernatural
Liczba tomów: 1
Premiera: 27 czerwca 2016
Cena: 19,99 zł
Dodatkowe informacje: Powiększony format, obwoluta. Seria "Jednotomówki Waneko"
Opis wydawnictwa: „Forest of lore” to jedna z tych stron internetowych, na której można znaleźć historie z dreszczykiem, miejskie legendy i wszystko to, co wywołuje u człowieka gęsią skórkę. Wejść na nią mogą jednak tylko nieliczni, zaś tych, których życia nie zostaną przez nią całkowicie zmienione jest jeszcze mniej (i nie, nie są to zmiany na lepsze)… Czy odważycie się sprawdzić, co kryje się w mrocznych zakątkach Internetu? Pamiętajcie jednak, że wyłączenie komputera nie musi sprawić, że to co złe zniknie…

lore.jpg

Manga z 2008 roku, wychodziła w czasopiśmie The Hana to Yume (Hakusensha).Half & Half
Autor: Kouji Seo
Gatunek: shounen, dramat, ecchi, romans
Liczba tomów: 1 (2)
Premiera: 15 grudnia 2016
Cena: 29,99 zł
Dodatkowe informacje: Wydanie 2w1. Powiększony format, obwoluta. Seria "Jednotomówki Waneko"
Opis wydawnictwa: Śmierć jest zazwyczaj końcem czyjejś historii, ale w przypadku Shinichiego i Yuuki jest ona tak początkiem czegoś nowego. Oboje dostają szansę na ponowne życie, lecz pierwsze siedem dni po powrocie do świata żywych muszą spędzić razem, zaś po ich upływie muszą zdecydować… które z nich umrze. Jak bliskość ewentualnego końca oraz spędzanie dni i nocy w swoim towarzystwie na nich wpłynie? I jaką decyzję podejmą?

half1.jpg half2.jpg

Manga wychodziła w latach 2012-2015 w czasopiśmie Monthly Shounen Magazine (Kodansha).

3 komentarze:

 1. Hotarubi no Mori e biorę, bo film był bardzo przyjemny i miło go wspominam. Na Half&Half też raczej na pewno się skuszę. Co do dwóch pozostałych nie jestem przekonana, pożyjemy, zobaczymy. ^^
  Dzięki za takie szybkie info o nowościach! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do usług ;) Ja jeszcze się będę przyglądać, ale czuję że nic z tego nie kupię

   Usuń
 2. Nie mogę się doczekać "Hotarubi no More e". Oglądałam anime i było świetne! To "Half & Half" jest też chyba całkiem ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń