poniedziałek, 22 lutego 2016

Przesunięcia i inne wieści od Kotori

Wydawnictwo Kotori zaktualizowało dzisiaj swój plan wydawniczy i obecnie wygląda on tak:

Totally Captivated - marzec 2016 r.
Rycerze Sidonii - kwiecień 2016 r.
Nowe light novel - kwiecień 2016 r.
Soredemo, Yasashii Koi o Suru - maj 2016 r.
Sangen Tonari no Tooi Hito - maj 2016 r.
Merry Checker - lipiec 2016 r.
"seria Totally Captivated ma przesunięcie ze względu na prośbę autorki dotyczącą przesłania pliku z przetłumaczonym tomem i jego akceptacji (spotkaliśmy się z tym po raz pierwszy ale bez akceptacji ani rusz)"
"cały czas czekamy na licencję (w formie papierowej, wersja elektroniczna została zatwierdzona 5-go lutego) naszej nowej light novel. Pierwszy tom jest przetłumaczony, więc jak tylko przyjdą materiały od razu wysyłamy okładkę do akceptacji, mając nadzieję, że strona japońska uwzględni fakt, że chcemy zrobić premierę na początku kwietnia, na Pyrkonie."

5 komentarzy:

 1. Niech Japonia się zlituje i dostarczy już tą licencje na LN (Drrr), no ile można czekać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze zrozumiałam? Autorka TC chce zobaczyć przetłumaczony tom i dopiero wtedy go zaakceptuje? Uczy się polskiego, czy jak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze strony wydawnictwa:

   "Szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się jakichkolwiek problemów ze strony koreańskiej przy akceptacji, bo dotychczas takowych nie było. Info o tym, że „autorka chce zapoznać się z polską wersją elektroniczną przed puszczeniem jej do druku”, było dla nas nielichym zaskoczeniem. Do tej pory zachodzimy w głowę, czy to oznacza, że autorka postanowiła podszkolić się w języku polskim i wyszła z założenia, że najprzyjemniej będzie jej się uczyło na własnym komiksie…".

   Usuń
  2. Może to tomik, który trzeba zbadać grafologicznie, bo wyskoczył z szafy Kiszczaka!

   Usuń
 3. Merry Checker tak daleko T^T

  OdpowiedzUsuń