piątek, 22 lipca 2016

Nowości od Studia JG

Wydawnictwo Studio JG zapowiedziało wydanie mang The Colour Out of Space i The Haunter of The Dark.

The Colour Out of Space
Autor: H.P. Lovecraft, Gou Tanabe
Gatunek: seinen, horror
Liczba tomów: 1
Premiera: koniec 2016 roku
Cena: 29,99 zł
Dodatkowe informacje: Format A5.
Opis wydawnictwa: Dawni mieszkańcy wynieśli się stąd, a nowi przybysze z innych stron nie mają ochoty się tutaj osiedlić. Próbowali już Kanadyjczycy francuskiego pochodzenia, próbowali Włosi, pojawili się też Polacy, ale odeszli. Dzieje się tak nie z powodu czegoś, co tu widać, słychać czy też czego można dotknąć, ale z powodu czegoś, co mieści się tylko w sferze wyobraźni. Miejsce to właściwie nie pobudza wyobraźni, ale też nie zapewnia nocą spokojnych snów. Oto przeklęte wrzosowisko, gdzie niegdyś uderzył dziwny meteoryt. Naukowcy nie mogli nadziwić się dziwnej strukturze znaleziska, które nie przypominało żadnego znanego minerału, co więcej wkrótce meteoryt zaczął się kurczyć. Następstwa jego obecności zmieniły okolicę w miejsce, o którym po latach ze strachem wspominać będą tylko nieliczni.


Manga z 2015 roku, wydawana była w czasopiśmie Comic Beam (Enterbrain).The Haunter of The Dark
Autor: H.P. Lovecraft, Gou Tanabe
Gatunek: seinen, horror
Liczba tomów: 1
Premiera: koniec 2016 roku
Cena: 29,99 zł
Dodatkowe informacje: Format A5.
Opis wydawnictwa: Sztywne ciało tkwił w pozycji siedzącej przy biurku, twarz o szklistych, wytrzeszczonych oczach była wykrzywiona w konwulsyjnym strachu. Wkrótce potem lekarz sądowy dokonał oględzin i mimo całych szyb w oknie stwierdził szok spowodowany elektrycznym wyładowaniem albo napięcie nerwowe z tej samej przyczyny. Natomiast zupełnie zignorował wyraz przerażenia na twarzy Blake'a, poczytując to za prawdopodobny skutek wielkiego szoku, typowego dla człowieka o tak chorobliwej wyobraźni i tak niezrównoważonego. Robert Blake nie żyje. Okoliczności jego śmierci można interpretować na wiele sposobów, w zależności od tego w jakim stopniu zdrowy rozsądek kieruje naszym rozumowaniem. Czy to szok nerwowy wywołany piorunem? Aby rozpatrzyć inną możliwość, należałoby przyjrzeć się życiu Blake'a i niesamowitym zjawiskom, jakie przykuły jego uwagę. Zaczynając od pewnego opuszczonego kościoła...


Manga z 2016 roku, wydawana była w czasopiśmie Comic Beam (Enterbrain).

5 komentarzy:

 1. :)
  (wcale jednak nie liczyła na Sherlocka, wcale...)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, znaleźli sobie swojego Junjiego Ito :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakby co to ja pododawałam liczbę tomów i że to serie zakończone na Bakę. Wcale nie jestem tego tak 100% pewna. Jeśli się dowiem, że któraś z tych mang wciąż wychodzi to poprawię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ufff!... Dobrze, że jednak nie "Sherlock"! (wybaczcie, fani...) :P. Ja jestem zachwycona zapowiedziami. Po świetnym "Ogarze" jestem bardzo ciekawa kolejnych opowiadań z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszyscy myśleli, że to Sherlock a tu taki siurprajz :P Szczerze, wolałabym jednak Sherlocka bo do prozy Lovecrafta nigdy mnie nie ciągnęło.

  OdpowiedzUsuń