wtorek, 1 listopada 2016

VIZ Media wyda RWBY

Według amerykańskiego sklepu amazon wydawnictwo VIZ Media wyda mangę RWBY.
RWBY
Autor: Shirow Miwa
Gatunek: seinen, sci-fi, akcja, dramat
Liczba tomów: 0+
Premiera: 15 sierpnia 2017
Cena: $12.99
Opis wydawnictwa: Once, humans and beasts coexisted peacefully in the magical world of Remnant. Now they are at fierce odds. Ruby Rose, Yang Xiao Long, Blake Belladonna and Weiss Schnee are Team RWBY, classmates at Beacon Academy, learning the deadly craft of hunting the monstrous species known as the Grimm. The dangerous World of Remnant balances two extreme coexisting forces; science and magic. Humanity, born from Dust, has been under constant threat from monsters called Grimm since its creation. Pushed to the brink of extinction, humans succeeded in driving away the Grimm using the crystalline Dust which controls the power of nature. However, the threat of a Grimm resurgence remains. Ruby, a young girl, yearns to be a Huntress, a guardian of the humans against the Grimm.

i226188.jpg

Manga wychodzi od 2015 roku w czasopiśmie Ultra Jump (Shueisha).

5 komentarzy:

 1. Czy to oryginalnie nie jest jakiś serial animowany? I czy to rysuje koleś od Dogsów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yup, oryginalnie jest to serial animowany stylizowany na anime (osobiście uważam, że im to nie wyszło, ale przynajmniej jest dobra ścieżka dźwiękowa). Już rok temu ogłoszono, że powstanie mangowa adaptacja i tak, gość od Dogsów. Nie wiadomo już co rysuje skoro jakoś w listopadzie tamtego roku miał wyjść pierwszy rozdział RWBY (a przynajmniej z tego co kojarzę).

   Usuń
 2. O, najs! Próbowałam się wciągnąć w RWBY ale seria animowana wygląda jak psia kupa, na szczęście Miwa ładnie rysuje, więc wreszcie wersja która nie boli w oczy :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Lepiej skończyłby DOGSy, a nie za nową serię się bierze. Po pierwszym rozdziale widzę, że nawet kreska jest słabsza od tej z Dogsów.

  OdpowiedzUsuń
 4. No ta grafika animowanej RWBY jest tragiczna

  OdpowiedzUsuń