piątek, 27 stycznia 2017

Nowości od Studia JG

Wydawnictwo Studio JG zapowiedziało wydanie mang: Boku Dake ga Inai Machi, Manhole, Reset, Yuugai Toshi oraz Log Horizon: Nishikaze no Ryodan.

Boku Dake ga Inai Machi
Autor: Kei Sanbe
Gatunek: seinen, dramat, tajemnica, supernatural, romans, psychologiczny
Liczba tomów: 8
Premiera: kwiecień 2017 r.
Cena: 22.90 zł
Dodatkowe informacje: Format standardowy, obwoluta
Opis wydawnictwa: 29-letni Satoru Fujinuma posiada niezwykłą umiejętność – potrafi na chwilę cofnąć się w czasie. Przytrafia mu się to mimowolnie, na moment przed tym, jak ma wydarzyć się coś złego. Jeśli w przebłyskach powtarzających się scen zdoła wyłapać jakąś nieprawidłowość, jest w stanie zapobiec tragedii. Pewnego dnia zostaje zamordowana jego matka. Przerażony Satoru próbuje wymusić cofnięcie i niespodziewanie przenosi się osiemnaście lat wstecz. Pierwsze ogniwa łańcucha zdarzeń, które doprowadziły do tej tragicznej śmierci, okazują się pochodzić z okresu, gdy bohater miał jedenaście lat. Wtedy to w jego rodzinnej miejscowości porwano i zabito dwie dziewczynki i chłopca. Satoru, uwięziony w dziecięcym ciele, będzie musiał rozwiązać mroczną zagadkę i zapobiec tragicznym wydarzeniom.

era.jpg er2.jpg er3.jpg er4.jpg

Manga wychodziła w latach 2012-2015 w czasopiśmie Young Ace (Kadokawa Shoten).Manhole
Autor: Tetsuya Tsutsui
Gatunek: seinen, horror, dramat, tajemnica
Liczba tomów: 2
Premiera: kwiecień 2017 r.
Cena: 29.99 zł
Dodatkowe informacje: Format standardowy, obwoluta, ponad 300 stron.
Opis wydawnictwa: Środek dnia. Z kanału na środek ulicy wychodzi nagi, zakrwawiony człowiek. Kilka chwil później wymiotuje krwią na przechodnia i pada martwy. Podczas autopsji okazuje się, że miał w sobie nieznaną odmianę tropikalnego pasożyta. Prowadząca śledztwo para detektywów ustala, że mężczyzna był przed śmiercią przetrzymywany i prawdopodobnie, specjalnie zakażony. Tymczasem podobne symptomy zaczynają pojawiać się u obryzganego krwią przechodnia. Okazuje się, że tajemnicza choroba jest przenoszona przez kontakt z krwią i niektóre insekty. Miastu zaczyna grozić epidemia, a wszystkie wskazówki kierują śledczych do mrocznych zakątków podziemnych, miejskich labiryntów.

man1.jpg man2.jpg

Manga wydawana była w czasopiśmie Young GanGan (Square Enix).Reset
Autor: Tetsuya Tsutsui
Gatunek: seinen, dramat, psychologiczny, sci-fi, tajemnica
Liczba tomów: 1
Premiera: maj 2017 r.
Cena: 22.90 zł
Dodatkowe informacje: Format standardowy, obwoluta
Opis wydawnictwa: W mieście zaczyna dochodzić do serii samobójstw. Okoliczności tych zdarzeń wydają się jednak bardzo podejrzane, gdyż wszystkie ofiary mieszkały na tym samym osiedlu. Przed śmiercią zarejestrowali się do gry komputerowej zwanej „Dystopia”, w której zabija się swoich sąsiadów. Przecież cyfrowa śmierć nie dzieje się naprawdę, czyż nie? Ale gdy gra zaczyna zbytnio naśladować rzeczywistość uczucia takie jak złość, nienawiść, czy okrucieństwo stają się bardzo realne. Ktoś świetnie się bawi, mieszając ludziom w głowach. A gdy doprowadza do tego, że ich życie nie ma już sensu, jedyną słuszną odpowiedzią wydaje się być – reset.

res.jpg

Manga z 2005 roku, wydawana była w czasopiśmie Young GanGan (Square Enix).Yuugai Toshi
Autor: Tetsuya Tsutsui
Gatunek: seinen, dramat, horror
Liczba tomów: 2
Premiera: sierpień 2017 r.
Cena: 22.90 zł
Dodatkowe informacje: Format standardowy, obwoluta
Opis wydawnictwa: Jest rok 2019. Rząd japoński prowadzi agresywną politykę zaostrzenia cenzury w środkach masowego przekazu. Wszystkie treści uważane za obsceniczne, mają zostać wyłączone z obiegu. W tym samym czasie młody rysownik Mikio Hibino, stara się opublikować swoją mangę, opowiadającą o skażonym mieście, w którym tajemnicza choroba sprawia, że o zmroku ludzie zamieniają się w kanibali. Napięta sytuacja polityczna sprawia, że Mikio będzie musiał pokonać wiele przeszkód, aby obronić swój pomysł. Czy uda mu się wygrać z cenzurą i propagandą? Jak daleko posunie się każda ze stron, aby przeforsować swoje racje?

yu1.jpg yu2.jpg

Manga wydawana była w latach 2014-2015 w czasopiśmie Jump Kai (Shueisha).Log Horizon: Nishikaze no Ryodan
Autor: Mamare Touno, Koyuki
Gatunek: shounen, akcja, komedia, przygoda, fantasy, romans, dramat
Liczba tomów: 8+
Premiera: kwiecień 2017
Cena: 22.90 zł
Dodatkowe informacje: Format standardowy, obwoluta
Opis wydawnictwa: Po tym jak wypuszczono nowy dodatek do MMORPG „Elder Tale”, wszyscy zalogowani gracze zostali wciągnięci do świata do złudzenia przypominającego ten, który znali z gry. Bez możliwości powrotu. Poznajcie historię znaną Wam po części z light novel, ale opowiedzianą z perspektywy Soujirou Sety, mistrza gildii West Wind Brigade. Ale czujcie się ostrzeżeni – rozszerzenia znanych historii potrafią bezpowrotnie wciągać...

log1.jpg log2.jpg log3.jpg log4.jpg

Manga wychodzi od 2012 roku w czasopiśmie Dragon Age (Fujimi Shobou).

4 komentarze:

 1. O, promocja na prawa to Tsutsuiego była? xD
  Śmieszkuję, ale pewnie kupię, Duds Hunt bardzo mi się spodobało~

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie zapowiedzi bardzo ucieszyły :). Wezmę wszystko poza "Log Horizon".

  OdpowiedzUsuń
 3. O matka, nie pamiętam kiedy tyle pozycji wśród zapowiedzi by mnie interesowało. Brawo Yanek!! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zarabiscie!!! Uwielbiam Boku Dake i mangi Tsutsui

  OdpowiedzUsuń